Wskazaniami do stosowania VENOŻEL są: choroby żył kończyn dolnych, obrzęki pooperacyjne i pourazowe, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych, zespoły bólowe związane z chorobami kręgosłupa, bóle mięśni i stawów po urazach.
Skład:1 g preparatu zawiera substancje czynne: diklofenak sodu (12 mg), trybenozyd (10 mg), escynę (5 mg) oraz substancje pomocnicze.
Wskazania:- choroby żył kończyn dolnych,
- obrzęki pooperacyjne i pourazowe, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych,
- zespoły bólowe związane z chorobami kręgosłupa,
- bóle mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania),
- zwyrodnienia stawów.
Działanie: Venożel jest produktem do użytku zewnętrznego w formie żelu o białej barwie.
W skład produktu wchodzą substancje czynne – sól sodowa diklofenaku, trybenozyd i escyna. Sól sodowa diklofenaku jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), trybenozyd również należy do substancji o działaniu przeciwzapalnym, escyna działa uszczelniająco na naczynia krwionośne. Produkt w postaci żelu dobrze się wchłania, a substancje aktywne przenikają przez skórę do miejsca objętego schorzeniem działając przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. W rezultacie następuje zmniejszenie bólu i obrzęku oraz powrót sprawności ruchowej.
Sposób użycia:Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy nałożyć preparat na suchą, czystą skórę (najczęściej pasek żelu ok. 4 cm), rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia.
Preparat należy stosować od 3 do 4 razy na dobę, najczęściej w odstępach kilkugodzinnych. Nie należy stosować preparatu Venożel dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni).
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.